Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Stacje kontenerowe

Stacje kontenerowe

Dzięki stacjom kontenerowym sprężonego powietrza ALMiG jesteś niezależny od wydajności i warunków otoczenia w swoich halach produkcyjnych.
Zaplanujemy, zbudujemy i zainstalujemy gotową do użytku stację sprężonego powietrza z uzdatnianiem sprężonego powietrza oraz dostosujemy sprężarkę do indywidualnych wymagań klienta.
Kontener można elastycznie ustawić za pomocą dźwigu lub wózka widłowego tam, gdzie jest to potrzebne.

Kontenerowe stacje sprężarek

Kontenerowe stacje sprężarek ALMiG stanowią jedno z najlepszych rozwiązań technicznych w przypadku, gdy instalacja standardowej sprężarkowni stacjonarnej nie jest z jakichkolwiek powodów możliwa lub opłacalna. W ich wnętrzu znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia pracy, w tym sprężarki śrubowe lub tłokowe oraz, w ramach potrzeby danej instalacji, także urządzenia do uzdatniania.

kontenerowe stacje sprężarek

Kontenerowe stacje sprężarek – ogólne założenia

Kontenerowe stacje sprężarek to doskonała odpowiedź na oczekiwania rynku względem kłopotliwych instalacji sprężonego powietrza w obrębie przedsiębiorstwa. Budową przypominają standardowe kontenery o długości równej 6,9 m oraz 12 m, które to, głównie dzięki płaskiej podłodze oraz ustawnej konstrukcji prostokąta, można z łatwością zaaranżować na placu przed przedsiębiorstwem lub we wnętrzu danego zakładu.

W kontenerze może znaleźć wszystko – każde rozwiązania konstrukcyjne, które ułatwiają proces aranżacji wnętrza wybranymi urządzeniami. W środku znajdują się gotowe kable oraz rury, dzięki czemu każdy rejon stacji jest ze sobą odpowiednio skomunikowany pomiędzy dostępnymi urządzeniami. Pomocne są także przystosowane do pracy szafy rozdzielcze oraz akcesoryjne układy wentylacji, które dbają o obniżenie temperatury we wnętrzu i dostosowanie powietrza do specyfiki pracy tych urządzeń. Wielkość kontenera uzależniona jest przede wszystkim od oczekiwań danego przedsiębiorcy oraz prognozowanego zapotrzebowania na sprężone powietrze.

kontenerowe stacje sprężarek
kontenerowe stacje sprężarek kontenerowe stacje sprężonego powietrza sprężarkownie sprężarkownie kontenerowe stacje sprężarek

Sprężarkownie ALMiG– najważniejsze zalety

Stacje kontenerowe dostępne w AlmiAir, zależnie od liczby zainstalowanych wewnątrz urządzeń, mają wiele zalet – wynikających w głównej mierze z ich konstrukcji.

  • Mobilność – kontenery można z łatwością przetransportować w każde inne miejsce za pomocą pojazdów wolnobieżnych, w tym dźwigów i wózków widłowych. To ogromna zaleta w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce wykorzystać instalację sprężonego powietrza jedynie chwilowo, np. podczas wykonywania prac sezonowych lub w określonym miejscu na placu budowy.
  • Uniwersalność – kontenerowe stacje sprężarek to obiekty, którymi można rozbudować swoje przedsiębiorstwo o np. nowe usługi, nie zajmując jednocześnie cennej przestrzeni we wnętrzu zakładu. To jedna z największych zalet dla firm, które nie dysponują odpowiednio dużą ilością miejsca w wewnętrznych pomieszczeniach.
  • Bezpieczeństwo i komfort – sprężarkownie stanowią odrębny obiekt, dlatego też można je postawić poza zamkniętą przestrzenią we własnym zakładzie. W rezultacie uzyskujemy brak emisji ciepła do wnętrza i podnoszenia jego temperatury w okresie intensywnej pracy. Znacząco zmniejsza się także ryzyko pożarów, a zwiększa komfort pracowników, przez ograniczenie kolejnych źródeł emitowania głośnych hałasów.

Gdzie znajdą zastosowanie kontenerowe stacje sprężonego powietrza?

Kontenerowe stacje sprężonego powietrza cechują się ogromną uniwersalnością, a tym samym także liczbą aplikacji, w których sprawują się zdecydowanie najlepiej. Przede wszystkim sięgają po nie przedsiębiorcy, którzy dysponują małometrażowymi zakładami pracy, w których instalacja sprężarek mogłaby wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami. Warto ich używać w przemyśle wiertniczym oraz na placu budowy, czyli w miejscach, w których szczególnie mocno liczy się mobilność i możliwość zmiany miejsca jej użytkowania.

Kontenerowa stacja sprężonego powietrza – dodatkowe wyposażenie akcesoryjne

Kontenerowe stacje sprężonego powietrza można wyposażyć nie tylko w standardowe sprężarki, lecz także w osuszacze sprężonego powietrza czy inne urządzenia. To ogromna w przypadkach, gdy np. szczególnie istotny jest dostęp do powietrza czystego, wolnego od drobinek oleju oraz wody. Co ciekawe, sprężarkownie dzięki funkcjonalności Plug&Play można rozbudować także o inne urządzenia, które okażą się pomocne w jednej, konkretnej aplikacji. Chętnie w tym pomożemy w firmie AlmiAir, dostosowując zakres pracy sprężarkowni do konkretnych oczekiwań.

Wróć do
Specjalne rozwiązania